Türkçe ASMR l Uyku Kutusu I Fısıltı, Sprey Sesi, Crinkle, Tapping

21:47’de oksuruyorum onu cıkarmayı unutmusum, kusura bakmayın.

An itibariyle 369 abonenin her birine çok teşekkür ederim, çok mutluyum 🙂
Şimdi sizden bir şey istiyorum, bu videonun altına ASMR ile nasıl tanıştığınızı ya da ASMR ile alakalı ilgi çekici anılarınızı yazarsanız ve yeterli yorum alırsam bir sonraki videomu onun üzerine yapmak istiyorum. Hepsini duymak için sabırsızlanıyorum, iyi geceler!

ASMR nedir?

ASMR ‘nin Türkçe karşılığının anlamı en basit ifade ile “iç gıdıklanması” olarak tanımlanabilir. Doktorlar tarafından yapılan bilimsel tanımlaması ise “sürüngen beyin durumu” olarak ifade edilmektedir. ASMR olgusu beyinin duyduğu bazı seslerin (düşük desibel gücüne sahip sesler) beyinde uyandırdığı işitme temeline dayanan bir histir.
Hemen hemen herkesin tanıdığı fakat adını bilmediği birinden bahsedelim, Bob Ross. Bob Ross’u TRT de yayınlanan resim Sevinci isimli programdan hatırlarsınız. Kısık bir ses tonu ile konuşan ve kendisinden daha çok fırçasının sesleri duyulan Bob Ross, kendisini izleyen hemen herkese ASMR deneyimi yaşatmıştır.

Ayrıca ASMR deneyimini Bob Ross’u izlerken farkında olmadan yaşayabileceğiniz gibi günlük hayatından daha birçok noktasında yaşamış veya yaşıyor olabilirsiniz. Bu bazen makas sesi, defter sesi, fırça sesi, klavye sesi, çeşitli cisimlere tıklama sesi, çeşitli cisimleri tırmalama sesi olabilir. Ülkemizde özellikle gece uyuyamayan kişiler tarafından tecrübe edilen ASMR bir nevi tabir ile zihin meditasyonu olarak da ifade edilebilir.

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published.