Türkçe ASMR l Plastik Eldiven + Traş Köpüğü I Yakın Fısıltı

Merhabaaa, 5 günlük kısa bir kesintinin ardından hemencecik buradayım, bu süreçte beni destekleyen güzel dileklerini ileten herkese çok çok teşekkür ederim, beni çok mutlu ettiniz. İçimdeki hevesi tekrar alevlendirenler de sizsiniz. Şimdi hiç bir şey olmamış gibi devam ediyoruz, iyi seyirler 🙂

Bu video kanalım kapandıktan sonra çekildi, o yüzden bazı kısımlar anlamsız gelebilir :p

Patreon: http://patreon.com/melodyasmr
Patronlarım: Adem Balli, Berkcan Karaaslan, sad, Oğulcan Varan ve Gökay’a çok teşekkür ederim !

Dilek Listesi: http://www.amazon.de/registry/wishlist/31WSA68I9L0QS/ref=cm_sw_r_tw_ws_x_LLZMyb5JQPA53

ASMR nedir?

ASMR ‘nin Türkçe karşılığının anlamı en basit ifade ile “iç gıdıklanması” olarak tanımlanabilir. Doktorlar tarafından yapılan bilimsel tanımlaması ise “sürüngen beyin durumu” olarak ifade edilmektedir. ASMR olgusu beyinin duyduğu bazı seslerin (düşük desibel gücüne sahip sesler) beyinde uyandırdığı işitme temeline dayanan bir histir.
Hemen hemen herkesin tanıdığı fakat adını bilmediği birinden bahsedelim, Bob Ross. Bob Ross’u TRT de yayınlanan resim Sevinci isimli programdan hatırlarsınız. Kısık bir ses tonu ile konuşan ve kendisinden daha çok fırçasının sesleri duyulan Bob Ross, kendisini izleyen hemen herkese ASMR deneyimi yaşatmıştır.

Ayrıca ASMR deneyimini Bob Ross’u izlerken farkında olmadan yaşayabileceğiniz gibi günlük hayatından daha birçok noktasında yaşamış veya yaşıyor olabilirsiniz. Bu bazen makas sesi, defter sesi, fırça sesi, klavye sesi, çeşitli cisimlere tıklama sesi, çeşitli cisimleri tırmalama sesi olabilir. Ülkemizde özellikle gece uyuyamayan kişiler tarafından tecrübe edilen ASMR bir nevi tabir ile zihin meditasyonu olarak da ifade edilebilir.

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published.